Skip to main content
BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Susipažinkite su slapukų naudojimo taisyklėmis


Įmonės 2022-2026 m. strateginis veiklos planas (toliau – SVP) apima didelių pokyčių laikotarpį. 2021 metais pradėjo reišktis atsigavimo nuo COVID-19 pandemijos požymiai, ir nors neapibrėžtumų dėl vakcinacijos yra vis dar daug, Europos saugios oro navigacijos (toliau – Eurokontrolė) statistikos ir prognozės padalinio STATFOR vidutinio laikotarpio prognozės dėl skrydžių srautų Europoje leidžia daryti ganėtinai optimistines prielaidas. Tai reiškia, kad oro transportas turės spręsti iššūkius, susijusius su saugiu ir kokybišku aptarnavimu didėjant skrydžių srautams: užtikrinti oro uostų pralaidumą, sumažinti orlaivių vėlavimus Europos skrydžių tinklo mastu, pritaikyti arba adaptuoti oro navigacijos paslaugų teikimui naudojamą infrastruktūrą ir t.t.

SVP laikotarpio pirmoje pusėje planuojama priimti ir visiems Europos oro navigacijos paslaugų rinkos dalyviams itin aktualų Bendro Europos dangaus SES II+ teisės aktų paketą, numatantis dalinį oro navigacijos paslaugų teikimo organizavimo liberalizavimą, kuriuo siekiama sumažinti geografinį priklausomumą dėl naudojamų technologinių sprendimų ir oro eismo paslaugų organizavimo principų, dinamiškai pagal poreikį didinti oro erdvės pralaidumą, mažinti Europos oro eismo vadybos sistemos fragmentaciją, didinti sistemos efektyvumą Europos mastu. Vienu svarbiausiu šio laikotarpio akcentu tampa tvarumas, aplinkosauga, globalūs siekiai mažinti klimato kaitą.  

Tęsiamas ir ateities Europos oro erdvės architektūros studijos numatytų rekomendacijų ir jų įgyvendinimo plano realizavimas. Siekiama, kad oro erdvės konfigūracija ir dizainas bus optimizuojami iš Europos tinklo perspektyvos, sujungiant oro uostus ir atsižvelgiant į pagrindinius skrydžių srautus Europoje. Tuo pačiu, duomenų paslaugų prieinamumas, užtikrins harmonizavimą operaciniame lygyje ir padidins veiklos efektyvumą. Orientacinė Europos oro erdvės struktūros evoliucijos strategijos visiško įgyvendinimo data - 2035 m. SVP laikotarpio pirmoje pusėje bus įgyvendintas daugelį metų lauktas pokytis – Įmonės teisinės formos keitimas iš valstybės įmonės akcinę bendrovę. Teisinės formos keitimas iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę bus vienas reikšmingiausių pokyčių Įmonės veiklos istorijoje. Vertinant iš grąžos valstybei didinimo perspektyvos, toks valstybės valdomų įmonių statuso pakeitimas atvers eilę naujų veiklos organizavimo galimybių ir pokyčių, kurios iki šiol valstybės įmonės statusą turinčioms įmonėms nebuvo įmanomas. Įmonė tai mato kaip galimybę veiklos efektyvumo didinimui ir plėtrai.

[[#ex]]

VĮ „Oro navigacija“ strategija 2022-2026 m.  

VĮ „Oro navigacija“ strategija 2022-2026 m. 

[[#ex]]

Atnaujinimo data: 2022-11-07 13:54:00